Akcesoria montażowe

Posiadamy szeroką ofertę akcesoriów montażowych niezbędnych do wykonania prawidłowej i bezpiecznej instalacji fotowoltaicznej:
profile i łączniki aluminiowe, uchwyty mocujące, kompletne klemy czarne i srebrne, śruby i nakrętki, śruby dwugwintowe z adapterem, podkładki, opaski, przewody PV, klipsy, tace balastowe.

Produkty montażowe wykonane są ze stali nierdzewnej, ocynkowanej lub z aluminium.

W ofercie dostępne są również wysokiej jakości przewody solarne, zapewniające optymalną wydajności i bezpieczeństwo całego systemu fotowoltaicznego.

Akcesoria PV

Zabezpieczenia

System fotowoltaiczny jako źródło energii elektrycznej narażony jest na wiele negatywnych zjawisk, które mogącą doprowadzić do zakłócenia pracy lub uszkodzenia instalacji. Moduły fotowoltaiczne i falowniki DC/AC narażone są na zniszczenie w wyniku bezpośredniego uderzenia pioruna w instalację lub w jej bezpośrednim otoczeniu w wyniku indukowanych przepięć.

W celu zapewnienia kompleksowej ochrony przed skutkami zagrożeń związanych z prądem elektrycznym i zakłóceniami w sieci, stosuje się̨ odpowiednie zabezpieczenia dedykowane dla systemów fotowoltaicznych. Zabezpieczenia używane są w instalacji zarówno po stronie DC jak i po stronie AC.

Do podstawowych zabezpieczeń zalicza się̨:

  • zabezpieczenie przeciwprzepięciowe
  • przeciążeniowe i zwarciowe
  • przeciwporażeniowe
  • odgromowe

W ofercie posiadamy kompletny zakres ograniczników przepięć dla zastosowań obejmujących prądy przemienne i stałe.